Nie ulega wątpliwości, iż najbardziej liczącą się partią prawicową w Polsce jest obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Jednak nie bez znaczenia są również inne partie, na przykład Solidarna Polska.

Solidarna Polska to partia polityczna, która została utworzona w dniu 24 marca 2012 roku. Jej rejestracja sądowa nastąpiła natomiast 1 czerwca 2012. Twórcami tejże partii zostali ludzie, którzy wcześniej byli członkami Prawa i Sprawiedliwości, jednak na skutek pewnych zdarzeń znaleźli się poza partią. 4 listopada 2011 roku doszło do usunięcia z PiS-u Tadeusza Cymańskiego, Jacka Kurskiego oraz Zbigniewa Ziobry. Ten ostatni pełno obecnie funkcję lidera partii. Bardzo szybko rozpoczęto tworzenie klubów partyjnych na terenie całej Polski. Aktualnie Solidarna Polska posiada swoich przedstawicieli w polskim parlamencie. W sejmie partia ma 11 posłów, którzy zostali wybrani podczas wyborów parlamentarnych w 2011 roku. Ugrupowanie to deklaruje swoje poparcie dla religii katolickiej, konserwatyzmu i solidaryzmu. Są to zatem tradycyjne zasady partii prawicowych. Obecnie wiceprezesem Solidarnej Polski jest Beata Kempa.

poland-643760_1280

Najnowsze sondaże wskazują na to, że partia kierowana przez Zbigniewa Ziobrę nie ma zbyt dużych szans na to, by podczas najbliższych wyborów parlamentarnych znacząco zwiększyć liczbę posiadanych manatków. Bez wątpienia Solidarna Polska nie ma rrealnych szans na wygranie wyborów, które odbędą się w Polsce już w październiku. Pewnym rozwiązaniem dla tej partii mogłaby jednak być koalicja z Prawem i Sprawiedliwością.