W polskim sejmie zasiada obecnie wielu polityków, którzy deklarują swoje poglądy polityczne jako prawicowe. Podobne zasady wyznają politycy prawicowi, którym nie udało się zdobyć poselskiego bądź senatorskiego mandatu. Nie oznacza to jednak, że wszyscy politycy prawicowi są ze sobą zgodni. Pomiędzy poszczególnymi partiami prawicowymi nie trudno dostrzec pewne konflikty.

Konflikty te wynikają przede wszystkim z dwóch kwestii. Pierwszą z nich jest rywalizacja o władzę. Bycie politykiem jest związane ze sprawowaniem władzy, dlatego nie powinien dziwić fakt, że osoby decydujące się na taką aktywność mają wysokie ambicje i pragną mieć wpływ na podejmowane decyzje. W historii polskiej prawicy niejednokrotnie zdążało się, że rywalizacja o władze stawała się przyczyną rozłamów i powstania nowych partii politycznych. Konflikty na prawicy związane są również z różnicą zdań w niektórych kwestiach. Wbrew pozorom nie wszystkie partie prawicowe wyznają dokładne takie same zasady. Różnie można dostrzec między innymi w podejściu do liberalizmu, religii oraz polityki socjalnej. Nie zawsze udaje się wypracować jedno stanowisko, dlatego nie należy oczekiwać, że polskie prawicowe partie polityczne staną się kiedykolwiek jednością.

continents-695195_1280

Dla polityków tychże partii ważne powinno być przede wszystkim to, aby pomimo pewnych różnic możliwe było dążenie razem do realizacji wspólnych celów. Warto o tym pomyśleć już teraz, biorąc pod uwagę fakt, że do najbliższych wyborów parlamentarnych pozostało tylko kilka miesięcy